Головна ПРАВИЛА ТАБОРУ

Шановні батьки!

 

Ми щасливі, що незабаром зустрінемо Вашу дитину в нашому таборі.  Ми ретельно готувалися до зустрічі і зробимо все, щоб подарувати Вашій дитині комфортне, цікаве, веселе й незабутнє Буковинське Літо. 

 

У кожній добрій хаті – свої звичаї і правила.  Правила, які діють у нас, шліфувалися роками досвіду.  Вони прості й дієві, а ще – вони продиктовані щирою турботою про Вашу дитину.  Отже, будь-ласка, ретельно ознайомтесь із Правилами табору «Буковинське орлятко» та ознайомте з ними дитину (дітей):

 

1.     Взаємоповага і толерантність.  Діти повинні шанобливо ставитися як до дорослих - персоналу табору, так і до своїх товаришів, не створювати конфліктних ситуацій . Категорично забороняється використання непристойних, лайливих слів і виразів, образливих фраз і висловлювань. Також діти повинні шанобливо ставитися до будь-якого чужого майна, в тому числі - до майна табору.  Наш табір є мініатюрною моделлю нашої великої, багатонаціональної та багатомовної країни, і його діяльність заснована на принципах рівності, толерантності, терпимості і безконфліктного співіснування. У таборі не вітається обговорення політичних тем і пристрастей, забороняється національна сегрегація і расизм, міркування і спекуляції з питань мови, походження, місця народження та проживання, а також інші теми, які можуть нанести образу.

 

2.     Дисципліна.  У нашому таборі досить жорсткі дисциплінарні умови. Ще при купівлі путівки батьки дають згоду на те, що за порушення основних правил дисципліни дитина може бути виключена з табору. Така практика дозволяє встановити у таборі атмосферу порядку і взаємоповаги, адже практика показала, що ті кілька дітей, яких було виключено (за останні 5 років це не більше 8 чоловік) заважали виконувати табірну програму не тільки і не стільки персоналу, а перш за все самим дітям, які були поряд з ними. Окрім того, при підборі персоналу ми намагаємося обрати найкращих.  Наші вихователі та вожаті стають щирими друзями для дітей, які відпочивають у таборі.

 

3.     У таборі суворо заборонено:

· вживання спиртних напоїв чи сигарет або їх розповсюдження на території табору;

· псування майна чи інвентарю, що належить табору;

· систематичне порушення розпорядку дня та правил поведінки;

· систематичне невиконання вимог персоналу;

· грубість та хуліганство, вживання нецензурної лексики;

· вихід за територію табору без дозволу начальника табору.

Порушення хоча б однієї з цих заборон може призвести до виключення дитини з табору без повернення невикористаних грошових коштів.  У цьому випадку на батьків покладаються усі витрати, повязані із доставкою дитини додому.  Факт порушення, через яке дитина виключається з табору, фіксується актом за участю чергового працівника міліції, який постійно перебуває на території табору.

 

4.     Побутові умови та поселення. Перед поїздкою в табір знайдіть будь-ласка, 10 хвилин часу, щоб ретельно ознайомитись із описом побутових умов, які пропонує табір, на нашому сайті, у розділі «Про наш табір».  Зверніть, будь-ласка, увагу на те, що корпуси в таборі різні: є більші кімнати, а є менші.  Усі діти в таборі проживають у капітальних приміщеннях. Ніяких дерев’яних бараків або наметів.  Більшість дітей живуть по 3 чол. в кімнаті. Тільки старші діти (І та ІІ загони) живуть по 4-5 чол. у кімнаті, але кімнати в них значно більші.  На кожному поверсі є туалети та умивальники для дівчаток і хлопчиків окремо. Вода туди подається цілодобово.  Такі речі, як туалетний папір, рідке мило, освіжувачі повітря у нас є завжди.  Крім того, додаткові туалети є і на території табору.  Душові – в окремому приміщенні.  Діти, які прибули в табір, розселяються на розсуд адміністрації табору, з урахуванням побажання дітей.  Розселення проводиться роздільно - хлопчики і дівчатка.  Основний принцип - віковий: різниця у віці не повинна перевищувати 2 роки, максимум - 3.  Виняток – загін «Англійська Республіка».  Це – різновіковий загін, який всередині ділиться на підгрупи – для занять англійською та інших заходів. 

 

5.     Огляд речей. При поселенні вихователями та медпрацівниками табору буде проведений огляд багажу і особистих речей прибулих дітей. Предмети, які заборонені в таборі, при поселенні будуть вилучені: продукти будуть утилізовані (крім запакованих та тих, що мають прийнятні терміни придатності) або по можливості - передані батькам;  запаковані продукти будуть повернуті після закінчення зміни.  Сигарети, алкогольне напої, а також речовини, що мають наркотичний вплив, будуть вилучені і знищені безповоротно; також виявлення сигарет, алкоголю і наркотиків при поселенні можуть стати підставою для відмови в прийнятті дитини до табору без повернення грошових коштів за путівку.

 

6.     Особиста гігієна.  За діючими законодавчими нормами душ діти в таборі мають приймати раз на десять днів.  Ми вважаємо цю норму застарілою.  У нас банні дні – за розкладом, через день, або, в крайньому випадку, раз на три дні.  Це може бути зумовлене тим, що рівень води в нашому колодязі, значно знижується через спекотну погоду.  Діти відвідують душові організовано, по загонах.  Це дозволяє економити воду і час, а також підтримувати дисципліну. При цьому обов’язковою є процедура щоденної вечірньої гігієни (дівчата, в тому числі, користуються біде).  У разі виникнення будь-яких проблем, пов’язаних з інтимною гігієною, дитина може звернутися до вихователя чи вожатого своєї статі – всі вони проходять обов’язкові підготовчі тренінги і завжди готові делікатно і тактовно надати необхідну допомогу.     

 

7.     Медичне обслуговування.  У нашому таборі обладнано медпункт, в якому постійно (навіть у нічний час) знаходяться лікар і одна або дві медсестри. Медпункт укомплектований усіма засобами медичної допомоги, передбаченими законодавством для стаціонарних заміських дитячих таборів.  Наші медпрацівники – це фахівці, які мають досвід роботи в таборі.  Будь-ласка, не панікуйте, якщо дитина захворіла, – їй буде надана кваліфікована допомога.  У свою чергу, дитина, яка відчула ознаки хвороби, чи просто погано себе почуває, повинна негайно звернутися до вихователя або вожатого свого загону, які зобовязані негайно повідомити про це медичних працівників.

 

8.     Ліки та інші лікувальні засоби.  Будь-ласка, запамятайте і ретельно проінструктуйте Вашу дитину: протягом перебування в таборі у дитини не можуть зберігатися ліки та медичні препарати.  Це категорично заборонено!  Якщо Ваша дитина регулярно, за призначенням лікаря, приймає певні ліки, будь-ласка, підготуйте необхідний запас, акуратно зберіть його в окремий пакунок і обов’язково додайте листок з описом режиму приймання ліків: як часто, до їжі чи після їжі тощо.  Листок призначення повинен також містити П.І.Б. дитини, П.І.Б. одного з батьків чи опікунів та підпис. Цей пакунок по приїзду в табір передається у медпункт, і лікар табору, медсестра чи медбрат зобовязані слідкувати за тим, щоб дитина приймала ліки вчасно.  Будь-ласка, зауважте також, що наш медпункт укомплектований всіма необхідними ліками, а це означає, що не треба давати дитині з собою цілу аптечку!  Якщо ж Ви все-таки поклали у валізу якісь ліки – так, про всяк випадок! – то ці ліки також повинні бути запаковані окремо, і на пакунку повинне бути зазначене П.І.Б. дитини. Дитина повинна одразу ж після приїзду віддати цей пакунок на зберігання вихователю свого загону.  У разі необхідності дитина може скористатися своїми ліками, але тільки після дозволу лікаря! Самолікування категорично заборонене!

 

9.     Особливості дитини.  У разі, якщо дитина має будь-яке хронічне захворювання чи інші особливості, що стосуються здоров’я, батьки зобов’язані попередити про це персонал табору (особисто скажіть про проблему вихователю загону або ж вкладіть записку до путівки). Приміром, якщо у Вашої дитини на щось можлива алергічна реакція, чи є якісь обмеження на заняття спортом після травми тощо.  Будь-ласка, зрозумійте, що приховування подібної інформації може зіпсувати відпочинок Вашої дитини.

 

10. Харчування. У нашому таборі забезпечується п’ятиразове харчування дітей.  Меню із дотриманням усіх вимог до дитячого харчування складає технолог.  Меню регулярно перевіряється санстанцією та іншими органами на предмет калорійності, поживності, насиченості всіма необхідними групами продуктів.  Крім того, наші кухарі готують дійсно смачно.  На жаль, діючі норми харчування в таборах подекуди не відповідають не тільки вимогам сучасності, але й здоровому глузду.  Але їх виконання ретельно перевіряється різними контролюючими організаціями.  Крім того, існує цілий ряд дивних заборон: приміром, нам заборонено готувати омлети, смажену картоплю, млинці з начинкою тощо.  Меню на цілу зміну затверджується керівниками санітарної служби, а також Фонду соцстраху. Незважаючи на усі ці рамки і обмеження, ми все-таки намагаємось забезпечити дітям повноцінне і смачне харчування. Це і перші страви, і каші, риба, м’ясо, овочі, фрукти тощо. Ми також намагаємось урахувати смаки дітей.  Приміром, за нормами харчування необхідно, щоб дитина споживала 500 г молока та кисломолочних продуктів на добу. Отже, тут не можна обійтися без молочних каш.  Щоб було смачніше, ми додаємо в каші родзинки чи курагу, а ще, якщо на сніданок у меню – молочна каша, то до неї обовязково подаються оладки, сирнички чи запіканка, а також бутерброд.  Отже, дитина просто не може залишитися голодною, навіть якщо не дуже полюбляє кашу.  Будь-ласка, поясніть дитині, що табірна їдальня – це заклад громадського харчування, і ми не можемо готувати кожній дитині окремо, за її побажаннями.   

 

11. Якість продуктів.  На кожну групу продуктів у табору є кілька постачальників, які жорстко конкурують між собою.  Тому при найменшій підозрі щодо якості продукту, наші працівники негайно повертають його  назад і замовляють цей продукт в іншого постачальника. Табір «Буковинське орлятко» є приватною власністю, і це дає нам змогу диктувати свої умови. За якістю продуктів слідкує особисто власник табору, і за останні роки нам вдалося завоювати дуже серйозну репутацію: постачальники чітко знають, що сюди везти неякісні продукти немає сенсу – номер не пройде.

 

12. Відвідування дітей.  Будь-ласка, плануйте відвідування Вашої дитини у батьківські  дні – суботу або неділю.  При цьому зауважте, що програма табору є досить насиченою, і своїм візитом Ви можете завадити дитині у якійсь її діяльності: приміром, роботі в гуртку чи підготовці до якогось заходу.  У цьому випадку ми радимо не забирати дитину із загону, а просто поспостерігати за нею:  подивитись, як працює гурток чи відвідати табірний концерт. Коли дитина звільниться, Ви зможете спокійно з нею поспілкуватись. Категорично забороняється з’являтися у таборі у стані алкогольного спяніння.  Категорично забороняється на території табору зясовувати сімейні стосунки, сваритися між собою тощо.  Подумайте про психологічне здоровя Ваших дітей.  Увага!  Якщо дорослий, який привіз дитину у табір, письмово повідомив вихователя загону про те, кому заборонено відвідувати дитину, то особа, про яку повідомлено, допускатись до відвідування дитини не буде.  Шановні батьки, доводимо також до Вашого відома, що згідно із діючим законодавством категорично заборонено приносити дітям наступні продукти:

· солодкі газовані напої;

· кондитерські вироби;

· ковбасні вироби;

· консерви рибні та мясні;

· йогурти;

· консервовані продукти домашнього приготування;

· піца.

Нагадуємо, що овочі та фрукти якими Ви пригощаєте дітей, повинні бути ретельно помиті. 

 

13. Мобільні телефони. Рекомендується використання найпростіших кнопкових мобільних телефонів - виключно для зв'язку з батьками. Увага! На території табору поганий сигнал усіх мобільних операторів України. Крім того, у дитячих кімнатах нам заборонено монтувати електричні розетки.  З огляду на вищесказане, телефони будуть знаходитися у вожатих і вихователів загону і використовуватимуться тільки в дозволений час:  з 14.00 до 16.00 (протягом тихої години) та з 19.30 до 20.00 (після вечері і до початку дискотеки або перегляду фільму).  При цьому вихователі і вожаті будуть постійно нагадувати дітям подзвонити батькам.  В інший час, в разі крайньої необхідності, батьки можуть зв'язуватися з вихователем, номер телефону якого (якої) буде наданий їм у перший день перебування дитини в таборі.  Будь-ласка, не турбуйте персонал зайвий раз, якщо в цьому дійсно немає крайньої необхідності.

 

14. Смартфони, комп'ютери і планшети. Наявність даної техніки у дітей заборонено. Техніка, виявлена у дітей при прийомі в табір, буде вилучена і передана під відповідальне зберігання керівництву табору до закінчення зміни.  Як виняток, смартфон може бути виданий дитині тільки для звязку з батьками і тільки у визначений для цього час.

 

15. Гарантія якості.  Наша культурно-розважальна та спортивно-ігрова програми настільки насичені та різноманітні, що важко собі уявити дитину, яка б не знайшла в нас заняття собі до душі. У дітей бувають різні уподобання, різні здібності, різні характери та темпераменти – усе це ми врахували.  І ще – увага! – ми передбачили навіть «негативний розвиток сценарію»: якщо дитина ніяк не може звикнути до табору, їй некомфортно і просто хочеться додому, то ми радимо батькам таку дитину все ж таки забрати.  Практика показує, що якщо дитину в такому випадку забрати додому, то на наступний рік чи через рік вона може з радістю приїхати до табору знову і вже залишиться на цілу зміну. Але якщо першого разу її примусити залишитися, то більше вона взагалі не поїде ні до нашого, ні до будь-якого іншого табору.  До речі, якщо Ви забираєте дитину протягом перших трьох днів (до моменту урочистого відкриття зміни), то ми повертаємо Вам невикористані кошти, пізніше – ні. 

 

16. Розпорядок дня, якого усі діти зобовязані дотримуватись:

08.00  Підйом

08.10  Ранкова гімнастика

08.30  Ранкові гігієнічні процедури

09.00  Сніданок

09.40  Прибирання

10.00  Спортивні ігри, забави, басейн, робота в загонах

13.00  Обід

14.00  Тиха година

16.00  Підвечірок

16.30  Загальнотабірні заходи

19.00  Вечеря

20.00  Дискотека або перегляд фільму

21.00  Надвечірок

21.15  Вечірня гігієна для дітей 6-9 років

21.30  Відбій для дітей 6-9 років

21.45  Вечірня гігієна для дітей 10-16 років

22.00  Відбій для дітей 10-16 років